ABD dünyadaki en büyük ekonomi ve en büyük pazardır. Bunun yanında iş yapmaya uygun ortamı ve düzenlemeleri ABD’yi yabancı yatırımlar için cazip bir yer haline getirmektedir. ABD’de yapılacak yabancı yatırımlar farklı şekillerde olabilir:

  •  Yabancı kişiler doğrudan ABD şirketlerine, menkul kıymetlere veya gayrimenkullere yatırım yapabilirler.
  •  Yabancı yatırımcılar ticari faaliyette bulunmak üzere ABD’de yeni bir şirket kurabilirler. ABD’de şirket kurabilmek için ABD vatandaşı veya ABD yerleşik olmak gerekli değildir.
  •  Yabancı şirketler iştirakler kurmak veya şubeler açmak yoluyla faaliyetlerini ABD’ye genişletebilirler.

Yabancı Yatırımcılar İçin Danışmanlık
ABD’de başarılı bir yatırım yapmanın ilk koşulu ABD pazarlarını, mevzuatını, gözetim ve denetim kurullarını ve iş yapma kültürünü detaylı bir şekilde anlamaktır.
Yabancı yatırımcılar, ister şirket olarak ister de bireysel yatırımcı olarak, eğer ABD’de aktif olarak ticari bir faaliyet yürütüyorlarsa veya ABD’de faiz, kar payı, telif hakkı ya da kira gibi pasif gelirleri varsa ABD vergi yasaları kapsamında vergi yükümlüsü olmaktadırlar.

  •  Firmamız ABD’de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcıların uzun vadeli başarılı bir yatırım stratejisi oluşturması ve bu stratejiyi uygulamasına hukuk, muhasebe, vergi ve danışmanlık hizmetlerimizle yardımcı olmaktadır.

ABD’de yatırım yapmayı düşünüyorsanız veya zaten karar verdiyseniz, Firmamız başlangıçtan uygulama aşamasına kadar tüm süreç boyunca ihtiyaç duyulan çeşitli hizmetleriyle müşterilerine yardımcı olmakta ve yol göstermektedir.

  •  Firmamız ilk olarak yabancı yatırımcı olarak müşterilerimizin yatırım hedeflerini anlamakta, yatırım alternatiflerini değerlendirmekte, en uygun yatırım stratejisini belirlemekte ve bu stratejinin verimli ve etkin bir şekilde hayata geçirilmesi için yardımcı olmaktadır.
  •  Firmamız yatırım sürecine ilişkin teknik detaylar ve ilgili evrak işleri müşterilerimiz adına yürüttüğünden, müşterilerimiz sadece iş stratejilerine odaklanabilmektedirler.