Amerika'da Şirket Kurulumu, Finans

Amerika’da Banka Hesabı Açmak, Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

Amerika'da Banka Hesabı Açmak, Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Amerika’da şirket kurmak veya yatırım yapmak isteyen kişiler, Amerika’da nasıl banka hesabı açılacağını merak etmektedir. ABD’de para transferleri gerçekleştirmek ve sahip olunan parayı güvende tutmak için bir banka hesabı gerekmektedir. Ayrıca öğrencilik veya seyahat için giden kişiler de banka hesabına ihtiyaç duyabilmektedir. Ülkenizden size para gönderebilmeleri için banka hesabınız olmalıdır.

Amerika’da tüm dünya vatandaşları banka hesabı açabilmektedir. Banka hesabı açmak için Amerika’da çalışıyor olmak şartı aranmamaktadır. Birçok banka Amerika’da yasal faaliyet göstermekte kullanılan SSN (Sosyal Güvenlik Numarası) olmadan kullanıcılarına hesap açmaktadır. Tek yapmanız gerek pasaportunuzla bir banka şubesine gitmeniz ve müşteri temsilcisiyle iletişime geçmenizdir

Amerika’da Bankacılık İşlemleri Ne Şekildedir?

Amerika, bankacılık ve finans sektöründe dünyanın en büyük endüstrilerinden birisidir. Ülke ve dünya çapında etkili çeşitli finans kuruluşlarına sahiptir. Bank Of America, TD Bank, Chase Bank, Wells Fargo, Goldman Sacchs, Citi Bank, HSBC başlıca bankalarıdır. Yalnızca Amerika’da veya uluslararası alanda faaliyet gösteren bankalar bulunmaktadır.

Amerika’da yer alan bütün bankalar, yerel olarak bölge ve eyalet çapında çalışır. Bazı mağazalar farklı eyaletlerdeki bankaların verdiği çekleri kabul etmemektedir. Bu sebeple Amerika’da banka hesabı açtırırken büyük bankaların tercih edilmesi önerilir. Amerika bankalarında hesap açma işleminiz sonunda debit kartınız verilmektedir. Hesabınızı kullanabilmeniz için adresinize kartın ulaşmasını beklemeniz gerekmemektedir.

Öğrenciler İçin Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Amerika’da eğitim gören öğrenciler için banka hesapları pek çok avantaj sağlar. Alış veriş için harcama yapılması gereken durumlarda yerel bir banka hesabına ihtiyaç duyulabilmektedir. Ayrıca kullanılacak yerel banka hesabıyla ATM ve uluslararası döviz ücretleri maliyetleri en aza indirilebilir. Ek olarak öğrencilik sırasında çalışmak isteyenler için kesinlikle yerel banka hesabı gerekecektir.

Hesap işletim ücretlerinin düşük olduğu bankaları tercih etmeleri öğrencilere ekonomik olarak katkı sunacaktır. İnternet üzerinden yönetilebilen yerel bankların tercih edilmesi kolaylık sağlayacaktır. Bankanızın FDIC (ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu) sigortalı olması güvenliğiniz açısından önemlidir. Amerika’daki bazı bankalar uluslararası öğrenciler için internet bankacılığı üzerinden hesap açılı hizmeti sağlamaktadır.

Uluslararası öğrenciler ücret ödemen hesap açabilecekleri bir banka bulmakta zorlanabilir. Bazı bankalar hesap açılışlarında en az 100 dolarlık bir tutarı hesabınıza yatırmanızı beklemektedir. Banka kartı işlem ücretleri ise aylık veya işlem başına şeklinde değişebilmektedir. Ayrıca bankaya gittiğinizde öğrenci kartınızın yanınızda bulundurulması önerilir. Diğer istenilenler ise pasaportunuz ve I-20 belgesidir.

Amerika'da Banka Hesabı Açmak, Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

Amerika’da Banka Hesabı Açılışlarında Neler Gereklidir?

Amerika’da hesap oluşturmak için bankanızı seçtikten sonra şubeye gitmeniz gerekir. Bazı bankalar online bankacılık işlemleriyle SSN sahibi olmayan kişilere hesap açma imkanı sunmaktadır. Hesap açılışlarında pasaportunuza ve I-20 belgelerine ihtiyaç duyulur. I-20, öğrencilerin Amerika’da bir eğitim kurumuna kayıtlı olduğunu ve yeterli finansal kaynak sahipliğini gösteren belgedir.

Hesap açılışlarında geçerli bir vizenizin olması önemlidir. Adresinizi gösteren bir belge veya fatura, sürücü belgesi, ikinci kimlik formu gibi evraklar gerekebilir. Son olarak hesabınızı oluşturabilmeniz için 100 ile 200 dolar arasında değişen depozito tutarını yanınızda bulundurmalısınız. Kartınız 3 hafta süre içerisinde adresinize gelecek ve size hemen kullanabilmeniz için debit kart verilecektir.

Amerika’da Banka Hesabı Açarken Nelere Dikkat Etmek Önemlidir?

En önemli kriterlerin başında hesabın hangi kullanım amacıyla açılacağı gelmektedir. Birikim amaçlı mı yoksa günlük harcamalar için mi kullanılacağına karar verilmelidir. Bakım ve servis ücretleri, işlem ücretleri, yerel ve uluslararası havale ücretleri göz önünde bulundurulmalıdır. İnternet bankacılığı işlemlerinin yeterli olup olmadığının incelenmesi avantaj sağlayacaktır.

Ülkenizden ABD’deki hesabınıza para gönderecek kişiler için ne kadar kolaylık sağladığına dikkat edilmelidir. Ek olarak seçtiğiniz bankanın FDIC sigortasının olması gerektiği unutulmamalıdır.

Saving ve Checking Hesapları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bir banka şubesine gittiğinizde hesap açma işleminiz ortalama 30 dakika bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Hesap açılışının ardından saving ve checking olmak üzere iki tür hesabınız olacaktır. Bunlar tasarruf hesapları ve çek hesapları anlamına gelmektedir.

Saving Hesabı Nedir?

Saving yani tasarruf hesabı, paralarını biriktirmek isteyen kullanıcılara yöneliktir. Hesabınızda bulunan para miktarına göre faiz getirisi elde edebilirsiniz. Kısa ve uzun vadeli tasarruf imkânı sunan saving hesapları, checking hesaplarına oranla daha fazla faiz getirmektedir. Ancak saving hesabınızdaki parayı acil olarak kullanmak istediğinizde bir checking hesabına aktarmanız gerekmektedir.

Checking Hesabı Nedir?

Checking yani çek hesabı, alış verişler için kullanacağınız hesaptır. Checking hesapları ile sınırsız sayıda işlem yapabilir, faturalarınız ödeyebilir veya gündelik harcamalar yapabilirsiniz. Checking hesaplarındaki paralarınız değer kazanmaz ve faiz getirisi yoktur. Hesap açılışı sırasında checking hesabınızda para kalmadığında saving hesabınızdan harcama yapıp yapamayacağınız öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Amerika'da Banka Hesabı Açmak, Amerika’da Banka Hesabı Nasıl Açılır ?Amerika’ya Gitmeden Banka Hesabı Açılabilir Mi?

Amerika’da ikamet etmeyen ve yurt dışı ürün satışı alanlarında çalışan kişiler online hesap işlemlerine yönelmektedir. Günümüzde Amerika’da uzaktan hesap açılışı giderek artan oranda talep görmektedir. Her banka uzaktan hesap açılışı imkânı sunmamakla birlikte aralarında bu konuda kolaylık sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bazı bankalar kurulu şirketiniz varsa aynı gün içerisinde hesabınızı oluşturmaktadır.

Uzaktan Amerika’da hesap açmak için öncelikle banka tercihinizi yapmalı, ardından istedikleri evrakları hazırlamalısınız. Bu evraklar bankadan bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Hesap açılışının ardından banka kartınız ve bilgileriniz adresinize kargo yapılacaktır. Mercury Bank, Zenus Bank, Axos Bank, Payoneer başlıca Amerika’da uzaktan hesap açabileceğiniz kuruluşlardır.

Eğer Amerika’nın kurumsal ve köklü bankalarından hesap açtırmak istiyorsanız bunu tek başınıza yapmak bir hayli zor olacaktır. Bu nedenle iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve bu konuda hem bilgi hem de destek alabilirsiniz. Amerika’da şirket kurmak ve banka hesabı açtırmak için sağlamış olduğumuz hizmetlere de bu sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Amerika’da Uzaktan Banka Hesabı Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geleneksel bankalar hesap açılışlarında Amerika’da bulunma zorunluluğunu şart koşmaktadır. Bu sebeple uzaktan hesap açılışları için farklı alternatifler tercih edilmektedir. Aralarında banka olarak hizmet veren veya nakit yönetim hesabı sunan çeşitli kurumlar yer almaktadır. Tercih yaparken online yönetim panellerinin kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Yurt içi ve yurt dışı işlem ücretleri, yıllık kullanım ücretleri, banka kartı tercihleri önemlidir.